W Dniu Edukacji Narodowej przekazujemy serdeczne życzenia od naszych Partnerów z projektu ogólnopolskiego „Trzynaście Trzynastek”:

„Że, w naszej szkole jak w dobrym kinie,
Szybko, ciekawie przemija czas,
Bo nasza szkoła z radości słynie,
My ją lubimy, a ona nas.”

Dzisiaj, w Dniu Komisji Edukacji Narodowej – Święta Patrona naszej szkoły, miała miejsce przepiękna uroczystość Ślubowania pierwszoklasistów na sztandar Szkoły Podstawowej nr 13
im. Komisji Edukacji Narodowej w Olsztynie oraz Pasowania na Ucznia, którego dokonała pani wicedyrektor szkoły – Małgorzata Siergiej.

Nasze pierwszaki bez zająknięcia wyrecytowały piękne wiersze, a swoją ogromną radość z przebywania w szkole wyraziły poprzez zaśpiewanie wesołej i energetyzującej piosenki
pt. Nasza szkoła” przy akompaniamencie pani Barbary Kity i pana Macieja Gołębiowskiego.

Scenariusz uroczystości przygotowały dumne ze swoich uczniów wychowawczynie: Iwona d’Aystetten – klasa 1a i Barbara Treczyńska – klasa 1b. Gratulujemy obu paniom i ich wychowankom.

U progu nauki w szkole, życzymy Wam, Drodzy Uczniowie, aby każdy dzień Waszego pobytu w szkole był radosny i szczęśliwy, aby nauka była dla Was przyjemnością, aby każdy z Was zyskał prawdziwego przyjaciela. Powodzenia!

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami,

Nauczyciele pomagają im je rozwinąć.”

Dzisiejszy dzień w Szkole Podstawowej nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olsztynie pokazał, że nasi uczniowie rzeczywiście rozwinęli skrzydła pod czujnym okiem swoich nauczycieli i wychowawców.

Przygotowana przez młodzież z klas: 7d, 8a i 8c uroczystość z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, a zarazem Święta Patrona szkoły, na pewno przejdzie do bogatej i długiej, bo już 63-letniej historii „Trzynastki”.

Wszystko to za sprawą świetnego pomysłu – humorystycznej prezentacji pt. „Top Teacher 2021”, zabawnego scenariusza  i wyjątkowego występu naszych zdolnych i odważnych uczniów, którzy wcielili się w role… swoich nauczycieli.

No cóż, …. To trzeba było zobaczyć!!! Łzy radości i wzruszenia naszych „topowych belfrów” niech będą najlepszą recenzją występu ich „sobowtórów”…

Gratulujemy paniom: Barbarze Kicie i Sarze Gałązce przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości, panu Maciejowi Gołębiowskiemu – za brawurowy akompaniament, a Waldemarowi Rogińskiemu za profesjonalne nagłośnienie imprezy.

Osobne podziękowania należą się młodzieży z klas: 8b i 8c, wchodzącej w skład Pocztu Sztandarowego, która pięknie zaprezentowała nasz nowy sztandar w pierwszą rocznicę jego nadania. Dziękujemy!