W piątek w szkole obchodziliśmy Dzień Kropki – święto kreatywności, odkrywania talentów naszych uczniów i pokonywania trudności. Podczas lekcji słuchaliśmy historii o Vashti, dziewczynce której nauczycielka pomogła odnaleźć talent do rysowania kropek. Dużo rozmawialiśmy o tym co potrafimy i szukaliśmy swoich mocnych stron. Wszystkie umieszczaliśmy na szkolnym Drzewie Talentów! Podczas lekcji cały czas towarzyszyły nam kropki: wymyślaliśmy opowieści o Vashti na mapie Dotta, projektowaliśmy zentagle, tworzyliśmy klasowe kropkowe chmury wyrazowe na języku angielskim i kropkowe dzieła na plastyce. Dodatkowo, kropkami z naszymi imionami oznaczaliśmy biało-czerwoną mapę Polski, a na przerwach próbowaliśmy zakodować wiadomość w języku Braille’a. Mieliśmy też gości! Szkolną Świetlicę odwiedziły przedszkolaki ze Stokrotki, które też poznały historię Kropki i wzięły udział w kropkowych zabawach i stworzyły swoje prace. Wiemy już na pewno: jesteśmy kreatywni i dużo potrafimy!