Nasza szkoła liczy 361 uczniów skupionych w 16 klasach. Organem prowadzącym placówkę jest Miasto Olsztyn, a nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Trzynastka to szkoła, w której na co dzień nie ma dzwonka i nie można dostać jedynki! Lekcje i przerwy kończymy w ciszy, a oceny cyfrowe zastępujemy informowaniem ucznia o tym, co potrafi, a nad czym powinien pracować. Wierzymy, że zwiększa to chęci do nauki i rozwoju. Tu każdy uczeń jest ważny – to nasze motto.

W „Trzynastce” znajdziesz:

• zgrany zespół nauczycieli, zarówno doświadczonych w zawodzie, jak i dopiero rozpoczynających pracę. Wszystkich ich łączy kompetencja, pasja i radość tworzenia.

• aktywny Samorząd Uczniowski. Zależy nam na tym, by uczniowie współtworzyli swoją szkołę i potrafili mieć wpływ na świat wokół siebie.

• innowacje pedagogiczne

• duży zielony teren w zacisznym i bezpiecznym otoczeniu z niedawno powstałą Letnią Klasą, gdzie przy pięknej pogodzie przenosimy swoje lekcje.

• pyszne posiłki, które przygotowywane są w szkolnej kuchni. W jadłospisie można znaleźć produkty, zalecane przez specjalistów do spraw żywienia dzieci i młodzieży. Uczestniczymy w akcjach „Warzywa i owoce w szkole” oraz „Mleko w szkole”.

• świetlicę, gdzie podczas oczekiwania na lekcje, lub powrót do domu nauczycielki proponują aktywności, rozwijające zainteresowania dzieci. Umożliwiają im wzięcie udziału w licznych konkursach, w których uczniowie zdobywają wiele nagród. Przy sprzyjającej pogodzie uczniowie spędzają czas na placu zabaw i boisku szkolnym.

• bibliotekę i czytelnię. Bogaty księgozbiór systematycznie uzupełniany o nowe lektury dostosowane do podstawy programowej i realizujemy najróżniejsze projekty czytelnicze, konkursy i pokazujemy radość z czytania

• możliwość zapoznania się z pracą redaktora gazetki “Spod ławki”, która jest kilkukrotnym laureatem konkursów na szkolne gazetki i od wielu lat wydawana jest przez uczniów klas 1-3, pod czujnym okiem nauczycielek

• możliwość wzięcia udziału w międzynarodowych projektach eTwinning, które zdobywają laury w kraju i Europie.

• Szkolne Koło Wolontariatu “Pomarańcza”, które od sześciu lat przyciąga uczniów chcących włączyć się w pomaganie innym i działalność społeczną. Od niedawna działa też w naszej szkole Koło Caritas.

• różne formy rozwoju zainteresowań ucznia – zajęcia sportowe, kulinarne, muzyczne, rękodzielnicze, plastyczne, komputerowe

• podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów i społeczności lokalnej, za które otrzymaliśmy Zieloną Flagę,

• krzewienie postaw patriotycznych, za które dwukrotnie otrzymaliśmy certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz tytuł Szkoły Niepodległej. Współpracujemy z Instytutem Pamięci Narodowej i obchodzimy ważne dla Polski święta i wydarzenia, pamiętając o naszej Ojczyźnie i jej bohaterach.

Zapraszamy do nas!