To program polegający na współpracy pomiędzy szkołami za pomocą nowoczesnych technologii.

eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Biorą w niej udział nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, w tym również bibliotekarze szkolni i pedagodzy, realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne. Program istnieje od 2005 i zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli z całej Europy.

W naszej szkole projekty zarówno międzynarodowe, jak i pomiędzy szkołami polskimi realizuje od 2008 roku  Jolanta Okuniewska. Uczniowie podejmują różnorodną tematykę, a ich wielkie zaangażowanie i kreatywność nauczycielki przyczynia się do osiągnięcia wielu sukcesów. Nauczycielka zdobyła dwukrotnie nagrody w konkursie europejskim oraz trzykrotnie w konkursie polskim.

Projekty realizuje również Katarzyna Romanowska.

W 2013 roku projekt realizowany przez Jolantę Okuniewską i Jej uczniów zwyciężył w konkursie europejskim. Oto film zrealizowany na potrzeby konferencji eTwinning w Lizbonie.

Kolejny projekt „Open the Gates to the Universe”  w roku 2017 zajął I miejsce w Europie w kategorii projektów naukowych. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na Malcie.

http://gatestotheuniverse.blogspot.com/

Oto przykładowe projekty

„Tea Time With The Queen

Klasa IV a na języku angielskim z panią Katarzyną Romanowską podsumowała w czerwcu 2021 r. udział w projekcie eTwinning „Tea Time With The Queen”.
Połączyliśmy się z naszymi partnerami ze Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu na zajęcia dotyczące Królowej Elżbiety II. Świetnie bawiliśmy się poznając mnóstwo ciekawostek na jej temat. Ułożyliśmy też quiz wiedzy o rodzinie królewskiej! W efekcie naszego projektu powstały też przygotowane przez uczniów kartki urodzinowe dla Królowej, które na koniec roku wyślemy do Pałacu Buckingham! 
 
 

Saf(eT)yLandia

Klasa 1 b zdobyła swój pierwszy certyfikat za realizację międzynarodowego projektu eTwinning. Mimo trudnego czasu, ciągłych kwarantann i pracy zdalnej szkoły, udało się zrealizować większość zadań zaplanowanych w projekcie.

 

Z muzeum do klasy

Art from the bin

Projekt opierał się  na twórczej aktywności dzieci wyzwalanej zaciekawieniem i niespodziankami. Losująca maszyna wskazywała przedmioty, z których należało coś stworzyć i dopisać historię.  Partnerzy otrzymali Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości.

Twinbus travel agency

więcej o projekcie na stronie http://twinbustravelagency.blogspot.com/

Butterfly on the swing

W projekcie dzieci z klasy pierwszej uczyły się o motylach. Projekt opierał się o treści książeczki „The very hungry caterpillar” i łączył naukę języka angielskiego z edukacją przyrodniczą, polonistyczną oraz plastyczną.

Więcej o projekcie na stronie https://twinspace.etwinning.net/2609/home

Czytanki dla Hanki

Projekt czytelniczy realizowany przez uczniów polskich szkół. Uczniowie podejmowali wyzwania czytelnicze, dzielili się refleksjami na temat czytanych książek. Bohaterką wiodącą była Hanka.

Więcej o projekcie na stronie https://twinspace.etwinning.net/20744/home

Eyes – mirror of the world

Projekt dotyczył zjawiska fizycznego związanego z odbiorem obrazu w oczach ludzi i zwierząt oraz konieczności dbania o wzrok. Dzieci projektowały okulary, tworzyły opowiadania i doświadczały.

Więcej o projekcie na stronie http://new-twinspace.etwinning.net/web/p99791/welcome

Z muzeum do klasy

Powered by emaze

24 zadania na czas oczekiwania 2018

https://twinspace.etwinning.net/78051/home