W ostatnim tygodniu marca delegacja naszych nauczycieli, panie Ewa Woźniak i Katarzyna Romanowska, wzięła udział w kolejnym spotkaniu szkoleniowym programu Erasmus+ w miejscowości St Peter Am Wimberg w Austrii.
Temat spotkania to “Culture in a Box” – nauczyciele rozmawiali więc o kulturze, budowaniu szacunku, edukacji włączającej i wzajemnym poznawaniu się. Wzięli udział w szkoleniach z użycia narzędzi TIK, takich jak Scratch, Kahoot i Seesaw. Wspólnie z uczniami prowadzili też warsztaty, podczas których stworzyli plakaty o swoich krajach. Nauczyciele podczas spotkania zwiedzili też stolicę regionu, Linz, lokalne muzea, oraz wzięli udział w szkolnym festiwalu, podczas którego uczniowie, rodzice i nauczyciele z St Peter Am Wimberg zaprezentowali kulturę Austrii – ludowe tańce, pieśni, rękodzieło i kuchnię. To była wartościowa wizyta i wymiana doświadczeń, która zdecydowanie zaprocentuje podczas naszej dalszej pracy!