Znajdźmy wspólny język!
Ale jak to zrobić, gdy słowa mają tak wiele znaczeń, a do codziennej mowy wdzierają się Bojaki czy Zachwile? Tu potrzebni są Piraci Dobrej Roboty… W naszej szkole mamy już niezły zespół certyfikowanych specjalistów.
Noc Bibliotek zaczęła się uroczystym odsłonięciem przez p.Dyrektor wejścia do niezwykłej krainy, gdzie na półkach można odnaleźć wiele niezwykłych historii, w tym wiersz Joanny Mueller pt. „Wierszowiązałki”. To ten wiersz stał się inspiracją do wykonania wielu zadań: rozwiązania łamigłówek językowych, tworzenia nowego logo, ustalenia menu dla żarłocznych trolli, odczytania listu z wyłowionej butelki, rozszyfrowania homonimów, poszukiwania maskotek czy ulepienia plotkarza Wychuchola.
Nasi uczniowie pracowali dzielnie pod okiem starszych koleżanek z kl.VIc i VIIb, więc po otrzymaniu certyfikatów mogli zrelaksować się przy historii Ptysia i Billa.
Gratulacje dla organizatorek: p.Justyny Gajdowskiej, p.Narcyzy Piotrowskiej, p.Aliny Piotrowskiej, p.Doroty Szczerbińskiej-Łojko, p.Marii Radoch, p.Bożeny Jelińskiej, p.Renaty Dembińskiej i p.Małgorzaty Siergiej.
Ahoj!