Dziś, 25 marca, obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society), tego dnia świętują nie tylko fani literatury tolkienowskiej, ale także miłośnicy filmów Petera Jacksona. Czy wiecie, że o losach „Hobbita” zadecydował 10-latek. W 1936 roku powieść była już gotowa. Tolkien podarował przyjaciołom kopię „Hobbita” prosząc ich o opinie. I tak jedni przekazywali drugim, aż ktoś oddał znajomemu wydawcy – Stanleyowi Unwinowi. Ten zasugerował się magicznymi postaciami i uznał, że to książka dla dzieci… Dał więc ją swemu dziesięcioletniemu synkowi. Chłopcu powieść tak się spodobała, że Unwin zdecydował się na jej publikację J.R.R. Tolkien pracował nad „Władcą Pierścieni” kilkanaście lat. Jego postacie posługiwały się stworzonymi przez niego językami. Zachęcamy Was do sięgnięcia po książkę autorstwa J. R. R. Tolkiena lub obejrzenia wersji filmowej w reżyserii Petera Jacksona.

Mamy dla Was prezentację, która zawiera ciekawostki na temat twórczości tego znanego pisarza oraz kilka zadań. Sprawdźcie się i bawcie się dobrze!

Uczniowie klasy 6d na zakończenie omawiania lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkiena stworzyli projekt, którego celem było podsumowanie wiadomości o Śródziemiu i jego mieszkańcach, a także o samym autorze.
Wszystkie prace wyszły pięknie, dlatego dziś, w Dniu Czytania Tolkiena chcemy Wam pokazać te prace.
Twórcom dziękujemy za trud i zaangażowanie, cudownie jest pracować z uczniami, którzy mają taki zapał i chęci.