W piątek 30.10.2020 r. w świetlicy obyła się wyjątkowa uroczystość, dedykowana dla uczniów klas pierwszych – „Pasowanie na Świetliczaka”.

Świętowanie zaczęliśmy od wspólnego przygotowania napisu z hasłem wydarzenia – na brystolu namalowaliśmy farbą „kaktusowe” litery do napisu „Pasowanie na świetliczaka”.

Następnie pierwszoklasiści wzięli udział w rozmaitych zadaniach ogólnorozwojowych, rozwijających kompetencje kluczowe, opartych na grze Escape Room.

Uczniowie klasy I a i I b wspólnie szukali i rozwiązywali zagadki ukryte w sali. Zadania, które musieli wykonać to: rozwiązanie testu wiedzy o świetlicy, zadanie taneczne z balonami, zadanie pt. „Figurki”, zadanie z odrysowaniem swojej ręki, zadanie pt. „Próba ciszy”, zadanie z segregacją.

Uczniowie pokonali także ruchowy tor przeszkód (przejście z piłeczką na paletce, toczenie piłki lekarskiej, skok obunóż przez drabinkę koordynacyjną, bieg po slalomie).

Na zakończenie, pierwszoklasiści złożyli tradycyjną przysięgę świetliczaka.
Na upamiętnienie tego wyjątkowego dnia każdy otrzymał dyplom i drobny upominek.

W organizacji i przygotowaniu całej uroczystości dzielnie pomagały starsze świetliczaki – koleżanki i koledzy z klasy II b. To był bardzo udany, październikowy poranek w świetlicy 😉

Organizacja wydarzenia: p. Paulina Koza i p. Kamila Gogolewska