Narodowe Święto Niepodległości
– polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto państwowe ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w 1989 r.
Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości.

Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym, a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.
Święto obchodzone jest w całym kraju, lecz najważniejsze obchody odbywają się w Warszawie, na placu Józefa Piłsudskiego pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Z tej okazji uczniowie z  klas 4a, 4b,5a, 6a,6d,7a, 8a, 8c naszej szkoły przygotowali Lapbooki, notatki, prezentacje multimedialne, ale też kotyliony oraz flagi biało- czerwone.
Wszyscy z zaangażowaniem pracowali podczas zajęć zdalnych.
Omówiliśmy również znaczenie i historię symboli narodowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Organizacja zajęć i opracowanie materiałów:
Renata Dembińska we współpracy z Narcyzą Piotrowską i Danutą Kupiec