Zapraszamy do odwiedzania szkolnej biblioteki w przedświątecznym czasie! Zbliżająca się zima, święta, ferie zimowe – to doskonały moment na czytanie książek. 😉

Przy tej okazji, serdecznie dziękujemy za otrzymane „dary czytelnika” od naszych uczniów i ich rodziców, które zasiliły zasoby naszej biblioteki.

Świąteczne lektury

„Kim jest ten, który tak pięknie i doskonale łączy świat dorosłych ze światem dzieci, obdarowujących i oczekujących na obdarowanie, który uczy dzieci szczodrej i bezinteresownej dorosłości, a dorosłym pozwala przenieść się na chwilę w świat dzieciństwa. Kim jest i jakie są jego czary?”

Tego dowiecie się z książki Moniki Mazurczak „Święty Mikołaj kim jest, skąd przychodzi i dlaczego jest taki dobry”.

Nr  inwent. 18791

„7 Tajemnic Świętego Mikołaja” Adama Zabokrzyckiego to siedem fascynujących opowieści o tym wszystkim, czego na temat Świętego Mikołaja i prezentów gwiazdkowych pragną dowiedzieć się dzieci. (Dar czytelnika)

„Świąteczne historyjki”– to zbiór opowiadań  przygotowanych specjalnie na Boże Narodzenie z myślą o najmłodszych czytelnikach. Doskonale nadaje się do wspólnego czytania z Rodzicami, Dziadkami, a duże litery sprzyjają także samodzielnej lekturze.

Nr inwent. 20683

„Magiczna Gwiazdka Dusia” Jana Kovacsika.  Dusio to przesympatyczny miś, który wraz z przyjaciółmi, myszką Psotką i Tygrysem Małym, szykuje się na nadejście Bożego Narodzenia. Pomagają Magdusi, swojej opiekunce, która bardzo chciałaby spędzić te święta z tatą…

Nr inwent. 21940

„Gwiazdka na Ulicy Sezamkowej” – opowiadanie oparte na telewizyjnym programie „Gwiazdka na Ulicy Sezamkowej” napisanym przez Jona Stone’a i Josepha A. Baileya z udziałem muppetów.

Nr inwent. 18966