Tradycyjnie, w pierwszy piątek października (8.10.), w godzinach wieczornych, spotkaliśmy się, by zajrzeć do naszej biblioteki w zupełnie innych okolicznościach niż zazwyczaj. To wszystko dzięki VII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

W tym roku towarzyszyła nam książka „Biuro Detektywistyczne nr 2″. Nasi uczniowie uwielbiają serię „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, dlatego tak chętnie dali się wciągnąć w wir zadań, które miały doprowadzić ich do finału, czyli projekcji filmu „Operacja Człowiek w czerni”, reż. Grethe Bøe-Waal, który jest kryminałem familijnym o parze młodych detektywów.

Najpierw poznaliśmy niesamowity teatr KAMISHIBAI, czyli papierowy teatr. Bajka o ptaszkach spowodowała bardzo burzliwą dyskusję na temat ochrony środowiska. Następnie udaliśmy się w trzech grupach do sal, gdzie uczniowie mierzyli się z trudnymi zadaniami w Escape Roomie. Odkryte hasło było przepustką do kinowego świata, gdzie na strudzonych detektywów czekał seans filmowy i słodki poczęstunek.

To była niesamowita noc!Szczególnie wyjątkowe było poruszanie się po szkole pod osłoną nocy, możliwość przebywania w bibliotece w blasku świec, pośród zapachu jabłek i dokonanie pamiątkowego zdjęcia, które było wspaniałą klamrą scalającą tę noc z hasłem tegorocznej akcji: „Czytanie wzmacnia”. Do zobaczenia za rok! ⭐??✨?

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli, którzy zorganizowali ten wyjątkowy wieczór:
p. Justyna Gajdowska, p. Dorota Szczerbińska-Łojko, p. Kamila Gogolewska, p. Paulina Koza,
p. Barbara Kita. Specjalne podziękowania za udział dla pani wicedyrektor, Małgorzaty Siergiej.