25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia!

Z tej okazji w świetlicy zaczęliśmy od misiowej rozgrzewki- ćwiczyliśmy ruchowo z ulubionymi pluszakami przyniesionymi z domu. Później przyszedł czas na przypomnienie historii powstania pluszowego misia i rozmowę o tym, czy miś pluszowy i niedźwiedź brunatny są takie same. Podczas pracy w grupach dzieliliśmy cechy misia i niedźwiedzia.

Na podsumowanie dyskusji oglądaliśmy film z naukowcem z Uniwersytetu Dzieci. Sprawdziliśmy też wiedzę o misiach z bajek w Quizie Genially.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się oczywiście zajęcia z szycia misiów z materiału!

Biblioteka szkolna również przygotowała się na celebrowanie misiowego święta i zaprasza do wypożyczania książek o przygodach różnych misiów oraz niedźwiadków. Na pewno każdy znajdzie jakąś „misiową” lekturę dla siebie!