Miło nam poinformować, iż Szkoła Podstawowa nr 13 im. KEN w Olsztynie kolejny raz znalazła się w gronie wyróżnionych 73 szkół/placówek z naszego województwa, którym Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu na lata szkolne 2022/2023 – 2024/2025.

Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu jest przyznawany szkołom/placówkom, które pomagają członkom społeczności szkolnej zrozumieć i zaakceptować koncepcję szkoły promującej postawy patriotyczne.

Aby znaleźć się wśród wyróżnionych, należało nadesłać do Kuratorium Oświaty w Olsztynie sprawozdanie z podejmowanych przez ostatni rok działań. Do otrzymania certyfikatu rekomendowała naszą szkołę powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Kapituła Konkursu, która 12 października 2022 r. dokonała oceny nadesłanych sprawozdań.

Takie sprawozdanie przygotował zespół naszych humanistek: Dorota Szczerbińska – Łojko i Małgorzata Siergiej – nauczycielki języka polskiego oraz Renata Małgorzata Dembińska – nauczycielka historii.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i uczniom, dzięki którym otrzymaliśmy to zaszczytne wyróżnienie!