Ludzie z Twojej planety hodują pięć tysięcy róż w jednym ogrodzie…i nie znajdują w nich tego, czego szukają…a tymczasem to, czego szukają, może być ukryte w jednej róży.

Antoine de Saint-Exupery

„Mały Książę”

Wczoraj mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w gali finałowej 33. Konkursu Literackiego ”O Różę Małego Księcia”, która odbyła się w Sali Kameralnej Kamienicy Naujacka w Olsztynie. Galę uświetnił niepowtarzalny i niezwykły spektakl muzyczny, stworzony przez Katarzynę Jackowską-Enemuo na bazie prac nagrodzonych w tegorocznym Konkursie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w gronie laureatów jednego z najstarszych w Polsce konkursów literackich dla dzieci i młodzieży znalazło się troje uczniów naszej szkoły:

Liliana Zdanowicz, klasa 3a – II miejsce w kategorii PROZA (kl. I-III)

Natalia Babacz, klasa 7a – II miejsce w kategorii PROZA (kl. VII-VIII)

Franciszek Hebal, klasa 7a – I miejsce w kategorii POEZJA (kl. VII –VIII)

Serdecznie gratulujemy udanego debiutu literackiego Lilianie oraz ponownego sukcesu Natalce i Frankowi, ich rodzicom i nauczycielkom:
pani Iwonie d’Aystetten i Dorocie Szczerbińskiej – Łojko.