13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym roku przypada 80 rocznica. Na lekcjach historii nasi uczniowie z klas: 8a, 7a i 7c przygotowywali plakaty i lapbooki na ten temat.
14 kwietnia został ustanowiony Świętem Chrztu Polski.
Z tej okazji, na zajęciach z historii z panią Magdaleną Ciesielską i panią Renatą Dembińską, uczniowie klas: 4a, 5a, 5b, 5d i 6a przygotowywali lapbooki, plakaty i karty do gry. Kreatywne formy pracy z pewnością pomogły w utrwaleniu wiadomości.
19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Muzeum Historii Żydów Polskich z tej okazji już po raz ósmy prowadzi akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, która ma na celu zjednoczyć ludzi w jednym celu, aby pamięć o tych tragicznych wydarzeniach przetrwała.
Twórcy akcji na stronie muzeum umieścili apel:
„Akcji Żonkile od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć” – niech pamięć połączy nas i w tym roku, choć nietypowo, bo wirtualnie.
W tym roku, wyjątkowo, na ulicach Warszawy nie spotkamy wolontariuszy rozdających żonkile – symbol pamięci o Powstaniu. Możemy jednak wyhodować kwiat w domowym zaciszu. To proste i wcale nie wymaga ogrodniczego zacięcia.
Zachęcamy Was do wzięcia udziału w tej akcji, pochwalcie się nam swoimi żonkilami, bez względu na to, czy będą one wykonane z szablonu znajdującego się na stronie muzeum, czy z bibuły, czy narysowane, najważniejsze jest, by połączyła nas pamięć. Tęsknimy za Wami!
Podajemy Wam pomocne linki:
Szablon: https://www.polin.pl/pl/zonkile-2020-online
Origami: https://miastodzieci.pl/kolorowanki/zonkil-strona-1/
https://miastodzieci.pl/kolorowanki/zonkil-strona-2/
Kolorowanka: http://kolorowanki-dla-dzieci.org/zonkile-kolorowanka-do-wy…
A w galerii możecie oglądać zdjęcia kwiatów, wykonane przez uczniów klasy 1a na zajęciach Etyki.
Poniżej przedstawiamy projekty osady w Biskupinie wykonane przez uczniów klasy 5d na zajęciach z panią Renatą Dembińską.