Listopad to w naszej szkole wielkie obchody ważnej rocznicy 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Działania w ramach akcji Niepodległa obejmowały organizację licznych konkursów plastycznych, wyjścia na seminaria i konferencje, gościnne wykłady pracowników Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie oraz wieczory poetyckie, gdzie uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje talenty aktorskie i wokalne. Byliśmy obecni na miejskich obchodach związanych z rocznicą odzyskania Niepodległości, a nasze uczennice zdobywały nagrody i wyróżnienia w konkursach wokalnych. Tradycyjnie wysyłaliśmy swoim bliskim pocztówki z życzeniami w akcji Mamy Niepodległą. Stworzyliśmy też szkolny kalendarz, w projekcie “Z muzeum do klasy”, gdzie celebrując polską kulturę i sztukę wykonaliśmy “galerię żywych obrazów”, będących odwzorowaniem dzieł polskiego malarstwa.

Najważniejszym wydarzeniem listopada był uroczysty apel, podczas którego wzięliśmy udział w narodowym śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego – polski hymn wykonała wspólnie cała nasza szkolna społeczność.

Serdeczne podziękowania za organizację tak wielu ciekawych i kreatywnych wydarzeń składamy:

pani Magdalenie Ciesielskiej (koordynacja działań związanych z akcją Niepodległa)

pani Barbarze Kicie (koordynacja galerii żywych obrazów, oprawa plastyczna i muzyczna)

panu Maciejowi Gołębiowskiemu (oprawa muzyczna)

pani Jolancie Okuniewskiej (projekt “Z muzeum do klasy”)

pani Małgorzacie Siergiej (akcje harcerskie)

oraz paniom Aleksandrze Zdziechowskiej-Mańko, Renacie Dębińskiej i pani dyrektor Darii Narbut, a także wszystkim nauczycielom i wychowawcom zaangażowanym w prace związane z tegorocznym wyjątkowym Świętem Niepodległości.