29 października 2021 był ważnym dniem dla pierwszoklasistów uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Uczniowie oficjalnie zostali pasowani na Świetliczaków Szkoły Podstawowej nr 13 im. KEN w Olsztynie! Ale zanim do tego doszło, trzeba było wykonać różne zadania.
Uczniowie m.in. tańczyli z serwetką, rzucali do celu, układali mozaikę w grupach na czas, rozwiązywali szkolne zagadki i odpowiadali na trudne pytania Quizu o Szczęśliwej Trzynastce. Uczestnikom dzielnie kibicowały Świetliczaki ze starszych klas, które miały okazję powspominać swoje pasowanie.

Oczywiście pierwszoklasiści zdali Egzamin świetlicowy celująco! Przypieczętowaniem było podpisanie kontraktu świetlicowego odciskiem palca.
Uroczystość podsumowaliśmy wręczeniem dyplomów, rozdaniem upominków oraz pamiątkowym, wspólnym zdjęciem klasy 1a i 1b. 😉