Jubileusz naszej szkoły

Piątek 13 października był dla naszej szkoły wyjątkowy. Tego dnia świętowaliśmy cztery niezwykłe jubileusze: 65-lecie założenia szkoły, 50-lecia nadania szkole sztandaru imienia Komisji Edukacji Narodowej, 250 rocznica Komisji Edukacji Narodowej – Patrona naszej szkoły i… 15-lecie szkolnej gazety „Spod Ławki”. Chcielibyśmy sięgnąć pamięcią do wydarzeń uwiecznionych na kartach chlubnej historii Trzynastki i wspomnieć dzień 13 października 1973 roku. Otóż tego dnia, w dwusetną rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie nadano jej imię oraz sztandar, który służył całej społeczności Trzynastki przez prawie pół wieku. Sztandar został przekazany na ręce ówczesnej pani dyrektor szkoły – Marianny Okupskiej. W tym dniu dokonano również odsłonięcia pamiątkowej tablicy z napisem: „Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej 1773-1973”.

Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się już w zeszłym roku szkolnym. Pracownicy szkoły zaangażowali się w tworzenie dekoracji, kalendarium oraz części artystycznej. Szkołę w tym dniu odwiedzili: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk, przedstawiciel delegatury Instytuty Pamięci Narodowej w Olsztynie Dawid Zagził, wydział edukacji Kinga Wiśniewska oraz Anna Jankowska, dyrektor SP 6 w Olsztynie Urszula Tyllo-Jędrys, dyrektor SP 8 w Olsztynie Marcin Raszewicz, dyrektor SP 9 w Olsztynie Jolanta Lubomiejska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Katarzyna Wirchanowicz, dyrektor SP 21 w Olsztynie Kazimierz Ewartowski, dyrektor SP 22 w Olsztynie Marek Smoliński, dyrektor ZSO nr 3 w Olsztynie Izabela Milan, dyrektor SP 33 w Olsztynie Edyta Balbuza-Szarota, dyrektor SP 101 w Olsztynie Izabela Złotkowska, darczyńcy – obiady w szkole Marta i Andrzej Gałązka, absolwentka Larysa Piekielska, dyrektor Świetlicy Terapeutycznej nr 1 w Olsztynie Wiesława Gutowska, dyrektor Poradni PPP nr 3 w Olsztynie Sława Agata Gęśla, Rada Osiedla Zatorza Izabela Brzezińska, była Rada Rodziców Anna Kołakowska, Playschool Marta Niedźwiedź, stowarzyszenie „Nasze Jakubowo” Zdzisława Łukaszewska, Stowarzyszenie „Bajka” Maria i Leszek Baranowscy, Rada Rodziców Anna Wach, dyrektor Przedszkola nr 10 w Olsztynie Ewa Konieczko, dyrektor Liceum CN-B Martyna Geszczyńska. Gościliśmy również byłych dyrektorów naszej „Trzynastki” Renee Trabę, Irenę Jarocką, Leszka Kirzenkowskiego oraz wicedyrektora Marka Starowicza.

Motywem przewodnim podczas jubileuszu było jabłko. Goście oraz emerytowani pracownicy szkoły otrzymali statuetkę w postaci jabłka, jubileuszowe wydanie gazety „Spod Ławki” oraz ręcznie malowane figurki. Goście zostali zaproszeni do kawiarenki na spotkanie przy szarlotce i kawie. Wszechobecne jabłka roztaczały zapach i przywoływały miłe wspomnienia.

Podziękowania dla „trzynastki”

« z 13 »