Uczniowie w ramach szkolnego koło wolontariatu stworzyli akcję

„Stare Klucze dla Budzika”.

Klinika BUDZIK została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.
Od lipca 2013 r. w „Budziku” są pierwsi pacjenci – dzieci do 18 roku życia po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu, z syndromem apalicznym (z wyłączeniem urazów okołoporodowych, chorób metabolicznych genetycznie uwarunkowanych). Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

Do naszej szkoły można przynosić wszystkie niepotrzebne klucze, które zostaną sprzedane. Pieniądze ze sprzedaży przekażemy klinice „Budzik”.

O akcji nasi wolontariusze opowiedzieli dziennikarce Radia Olsztyn
Zachęcamy również do obejrzenia materiału dotyczącego naszej akcji, stworzonego przez Telewizję Polską.